Design Articles

Libra qe duhen lexuar nga zhvilluesit e programeve!

Nese nuk ju pelqen te lexoni, atehere ju nuk keni gjetur librin e duhur akoma! 1. Clean Code Autori: Robert MartinNumri faqeve: 464Pasi te keni lexuar kete liber, ju do te mesoni te njihni diferencen midis nje kodi te mire/sakte ose te keq/jo te duhur, si te shkruani...

Si ta promovoj website-in tim jashtë ekranit/mediave?

Pra, shumica e marketingut tani ndodh në internet dhe padashur harrojmë sa ndërveprime të fuqishme mund të merrni jashtë ekranit . Ndërkohë që njerëzit shpenzojnë shumë kohë para ekraneve të kompjuterëve dhe pajisjeve të lëvizshme, kjo nuk do të thotë se është e...

Si te perdorni WooCommerce?

WooCommerce zotëron miliona faqe eCommerce në mbarë botën, dhe është shtojca që kryeson listën e WordPress për eCommerce. WooCommerce është i lehtë për t’u instaluar. Pronarët e bizneseve në mbarë botën janë në gjendje të përdorin këtë shtojcë WordPress si një mënyrë...

WordPress nuk është vetëm për blog

WordPress u krijua për blog por tani përdoret për shumë arsye. WordPress është një sistem i menaxhimit të plotë të përmbajtjes (CMS) që mund të përdoret për ndërtimin e çdo lloji faqeje interneti. Në fakt, 31% e faqeve të internetit përdorin WordPress! Faqet e...